Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z konferencji podsumowującej w Kurierze Mazowieckim
Do zapoznania się z naszym Przewodnikiem po szkolnictwie zawodowym dla uczniów zachęca Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU).
W związku z organizowanym konkursem w ramach projektu „Szkolnictwo zawodowe. Kondycja-Potencjał-Potrzeby II” pojawiły sie informacje opisujące konkurs, które możecie Państwo znaleźć na następujących mediach...
Wywiad udzielony dla TV Biznes przez Kierownika Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy Pana Zbigniewa Stanika
Naszym wspólnym celem jest zmiana panującego stereotypu, że szkoły zawodowe to szkoły negatywnego wyboru; to wymaga wspólnych działań rodziców, szkoły i specjalistów – podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski podczas konferencji podsumowującej realizację projektów „Kształcenie ustawiczne jako kształcenie powszechne” oraz „Szkolnictwo zawodowe. Kondycja – Potencjał – Potrzeby”
Spoty reklamowe promujace projekty:
Kształcenie ustawiczne jako kształcenie powszechne.
Szkolnictwo Zawodowe. Kondycja – Potencjał – Potrzeby.
W grupie osób bezrobotnych bardzo dużą ilość stanowią osoby z wykształceniem wyższym. Coraz bardziej widoczny jest w statystykach rynku pracy trend zasilania szeregów bezrobotnych przez osoby z wykształceniem wyższym, natomiast pojawia się coraz więcej ofert pracy jest dla fachowców. W celu zatrzymania tej sytuacji potrzebujemy powiązania wyboru profilu kształcenia z kierunkami rozwoju gospodarki i zapotrzebowania na pracowników przez lokalne rynki pracy.
Artykuł o sytuacji zawodowej kobiet i mężczyzn na warszawskim rynku pracy.
Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy zorganizowało we wtorek w Siedlcach konferencję o przyszłości kształcenia zawodowego i ustawicznego.