W dniu 24 marca 2011 roku odbyła się Konferencja „Szkolnictwo zawodowe w dobie reformy a rynek pracy”. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele szkół, uczelni, przedsiębiorców, samorządu woj. mazowieckiego, osoby reprezentujące publiczne służby zatrudnienia. W konferencji, jako przedstawiciel Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy, wzięła udział Luiza Kajtaniak, Główna Specjalistka ds. Badań i Analiz MORP.
W dniu 15 marca 2011 roku Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zorganizował seminarium podsumowujące badanie społeczne nt. „Bezrobocie absolwentów wybranych zasadniczych szkół zawodowych w województwie wielkopolskim. Uwarunkowania i możliwości poprawy sytuacji”.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2011 roku Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie będzie nieczynny.
Polecamy Państwa uwadze artykuł w „Metrze” o sytuacji zawodowej kobiet i mężczyzn na warszawskim rynku pracy.
Na koniec lutego 2011 roku w województwie mazowieckim stopa bezrobocia wynosiła 10,0 proc. (przy średniej dla kraju 13,2 proc.). W powiatowych urzędach pracy województwa mazowieckiego było zarejestrowanych 258.760 bezrobotnych, w tym 123.333 kobiety (47,7 proc. ogółu bezrobotnych). W porównaniu do stycznia 2011 roku stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 punktu procentowego (w kraju - o 0,2 punktu procentowego).
W okresie marzec – czerwiec 2011 Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy w ramach projektów: Kształcenie Ustawiczne jako kształcenie powszechne oraz Szkolnictwo Zawodowe. Kondycja – Potencjał - Potrzeby organizuje cykl jednodniowych spotkań regionalnych.
Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy zorganizowało we wtorek w Siedlcach konferencję o przyszłości kształcenia zawodowego i ustawicznego.
Wszystkim osobom, które utraciły pracę lub przewidują jej utratę, polecamy bezpłatną poradnię telefoniczną - Pokonaj kryzys. Do Państwa dyspozycji jest sześciu psychologów, prawnik oraz doradca zawodowy, którzy pomogą jak poradzić sobie ze stresem i na nowo wrócić do aktywności zawodowej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolejnym numerem biuletynu Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy. W tym wydaniu koncentrujemy się m.in. na planowanych przez Obserwatorium badaniach dotyczących szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego w naszym regionie. Mamy nadzieję, że lektura biuletynu dostarczy Państwu cennych informacji.
Na koniec stycznia 2011 roku w województwie mazowieckim stopa bezrobocia wynosiła 9,8 proc. (przy średniej dla kraju 13,0 proc.). W powiatowych urzędach pracy województwa mazowieckiego było zarejestrowanych 252.886 bezrobotnych, w tym 121.335 kobiet (48,0 proc. ogółu bezrobotnych). W porównaniu z grudniem 2010 roku liczba bezrobotnych zwiększyła się o 14.545 osób (o 6,1 proc.).