Pierwszy raport z modułu Prognozy mikroekonomiczne - "Sytuacja finansowa przedsiębiorstw w województwie mazowieckim. I kwartał 2012 r." jest już dostępny. Zapraszamy do lektury!
Zapraszamy do lektury najnowszego raportu "Sytuacja gospodarcza w Polsce a przedsiębiorstwa na Mazowszu. II kwartał 2012".
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym materiałem dotyczącym Prognoz makroekonomicznych - "Miesięczny komunikat: gospodarka Polski i województwa mazowieckiego w lipcu 2012"
Na koniec czerwca 2012 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 251 492 bezrobotnych, w tym 122 347 kobiet (48,7 proc. ogółu bezrobotnych). W porównaniu do maja br. stopa bezrobocia spadła o 0,3 pkt. procentowego do 10 proc. (przy średniej dla kraju 12,4 proc.). Oznacza to spadek liczby bezrobotnych o 5 654 osoby (o 2,2 proc.).
Z serii Niezbędnik badacza: "Analiza konwersacji, dyskursu i dokumentów" - Tim Rapley. Zapraszamy do biblioteki CI.
Zapraszamy do zapoznania sie z materiałami dotyczącymi prognoz makroekonomicznych zgromadzonymi w ramach projektu Mazowiecki barometr - skuteczne narzedzie prognostyczne.
Już od dziś w naszej Bibliotece CI - "Między szkołą a rynkiem pracy. Doradztwo zawodowe w szkołach zawodowych" - Małgorzata Rosalska, Anna Wawrzonek.
Pozdrawiamy badaczy i zapraszamy do biblioteki CI, która została wzbogacona o nową pozycję " Badania fokusowe" - Rosaline Barbour.
Na koniec maja 2012 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 257 146 bezrobotnych, w tym 124 390 kobiet (48,4 proc. ogółu bezrobotnych). Stopa bezrobocia spadła o 0,1 pkt. procentowego do 10,3 proc. (przy średniej dla kraju 12,6 proc.). W porównaniu do kwietnia br. oznacza to spadek liczby bezrobotnych o 3 720 osób (o 1,4 proc.)
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy. W bieżącym wydaniu znajdą Państwo m.in. informacje na temat doradztwa zawodowego oraz młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Ponadto w numerze przedstawione zostały placówki będące partnerami w projekcie Szkolnictwo Zawodowe. Kondycja – Potencjał – Potrzeby.