W lipcu 2013 r. stopa bezrobocia rejestrowanego na Mazowszu osiągnęła 11,1%, co oznacza, że utrzymała się ona na poziomie sprzed miesiąca (w Polsce - 13,1%; spadek o 0,1 pkt. proc.). W rankingu województw Mazowsze zajęło po raz kolejny drugie miejsce (najwyżej było woj. wielkopolskie – 9,6%; najniżej woj.warmińsko-mazurskie – 20,2%).
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem pn. „Implementacja polityk aktywizacyjnych w powiatach województwa mazowieckiego”. Powstał on jako rezultat badania przeprowadzonego wśród działaczy samorządowych i pracowników publicznych służb zatrudnienia w powiatach województwa mazowieckiego. Autorem raportu jest dr Tomasz Mering z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, współpracownik Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy.
Czerwiec 2013 r. to kolejny miesiąc, w którym odnotowano spadek stopy bezrobocia w ujęciu miesiąc do miesiąca (mdm) i wzrost w stosunku do analogicznego okresu ub. roku.
Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opracowaniami dotyczącymi sytuacji kobiet i osób niepełnosprawnych na mazowieckim rynku pracy.
W maju 2013 r. w całej Polsce odnotowano spadek stopy bezrobocia rejestrowanego w ujęciu miesiąc do miesiąca (mdm). Na Mazowszu - w porównaniu do poprzedniego miesiąca br. – stopa bezrobocia obniżyła się o 0,2 pkt. proc. i wyniosła 11,3% (przy średniej dla kraju 13,5 proc.).
12 lipca 2013 r. uczestniczyliśmy w dorocznym spotkaniu PKPP Lewiatan, które odbyło się w ogrodach Konfederacji w Warszawie.
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami jak "krok po kroku" wybrać szkołę ponadgimnazjalną.
O sytuacji mazowieckich przedsiębiorstw, ich reakcji na spowolnienie gospodarcze, a także możliwościach wsparcia firm w okresie pogorszenia koniunktury dyskutowano 25.06.2013 r. podczas konferencji zorganizowanej przez Wydział Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy WUP w Warszawie. Okazją do poruszenia tych zagadnień było podsumowanie badań prowadzonych w ramach projektu „Mazowiecki barometr – skuteczne narzędzie prognostyczne”.
Na konferencji organizowanej przez Wydział Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy - Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie na zakończenie projektu badawczego zaprezentowano wyniki 4 badań poświęconych edukacji zawodowej na Mazowszu - niektóre z nich są zaskakujące.
Dotyczą one roli doradztwa zawodowego w wyborach edukacyjnych, losów absolwentów szkół zawodowych, sytuacji młodzieży stykającej się z rynkiem pracy oraz współpracy szkół zawodowych z pracodawcami, organizacjami pozarządowymi i samorządem w zakresie kształtowania polityki rynku pracy.
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy w dniach 24-25 czerwca 2013 r. na dwudniową konferencję podsumowującą realizację projektów Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy.
Miejsce spotkania: Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1, 02-025 Warszawa
WAŻNE: W związku z licznymi pytaniami, uprzejmie informujemy, że mamy jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane będą mogły zarejestrować się również w dniu konferencji. Jednocześnie bardzo dziekujęmy wszystkim, którzy już przesłali do nas formularze zgłoszeniowe.